kategoria: Turystyka
10 czerwiec 2024

Co z terenem Lotniska Chopina jeżeli powstanie CPK

zdjęcie: Co z terenem Lotniska Chopina jeżeli powstanie CPK / fot. PAP
fot. PAP
Ratusz pilnie szuka nowych gruntów pod budownictwo społeczne i prosi wojewodę o zgodę na skomunalizowanie terenów skarbu państwa - informuje poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".
REKLAMA

"Sprawdzamy plany wobec działek spółek skarbu państwa i spółek miejskich, które naszym zdaniem nadają się na cele mieszkalne. Świetnie nadaje się na przykład działka Poczty Polskiej przy Ratuszowej, na której swego czasu planowano +Mieszkanie Plus+. Wystąpiłam do wojewody z zapytaniem o plany wobec kilku działek w Warszawie, które należą do skarbu państwa albo spółek skarbu państwa" - powiedziała, cytowana przez "GW", wiceprezydentka stolicy Aldona Machnowska-Góra.

Dodała, że miasto szuka nowych gruntów pod budownictwo społeczne, by zachować ciągłość takich inwestycji; tak by nie powtórzyła się sytuacja z 2021 i 2022 r., kiedy w Warszawie nie oddano do użytku ani jednego TBS.

"Władze Warszawy alarmują, że z powodu błędów legislacyjnych jeszcze poprzedniego rządu Warszawie grozi wyhamowanie inwestycji mieszkalnictwa społecznego" - pisze gazeta.

Wiceprezydentka stolicy tłumaczy, że chodzi o zablokowanie dużych terenów przez wyznaczenie obszaru oddziaływania lotniska, gdzie nie można budować na podstawie wuzetek. "Dodatkowo wciąż nie jest gotowa nowelizacja ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami, która w obecnym brzmieniu uznaje wnoszenie przez miasto aportem gruntów do spółek TBS za niedozwoloną pomoc publiczną" - powiedziała.

Z informacji zdobytych przez "Gazetę Wyborczą" z bura prasowego wojewody wynika, że do urzędu nie wpłynęło jeszcze pismo wiceprezydentki. (PAP)

pab/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Golub-Dobrzyń
16.7°C
wschód słońca: 04:16
zachód słońca: 21:11
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Golubiu

kiedy
2024-07-05 18:00
miejsce
Zamek Golubski, Golub-Dobrzyń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-06 11:00
miejsce
Zamek Golubski, Golub-Dobrzyń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-07 11:00
miejsce
Zamek Golubski, Golub-Dobrzyń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-26 19:00
miejsce
Dom Kultury, Golub-Dobrzyń,...
wstęp biletowany