Policjanci otrzymali profesjonalny sprzęt

fot. KPP w Golubiu-Dobrzyniu
Bezpieczeństwo mieszkańców jest wspólnym celem policji i samorządowców. Sprzęt służący policjantom do codziennej pracy przekazał Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego wraz  ze Skarbnikiem Gminy Kowalewo Pomorskie oraz przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim otrzymali nowe urządzenia między innymi do kontroli stanu trzeźwości i latarki.

Burmistrz Kowalewa Pomorskiego Pan Jacek Żurawski, Skarbnik Gminy Kowalewo Pomorskie Pani Magdalena Górna wraz z Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Panią Zytą Szymańską przekazali na ręce p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu-Dobrzyniu mł. insp. Macieja Zdunowskiego oraz Kierownika Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim asp. sztab. Pawłowi Kozłowskiemu nowe urządzenia. Mundurowi otrzymali od Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych urządzenia do kontroli stanu trzeźwości. Dzięki takim urządzeniom sprawdzenie trzeźwości kierowców jest dużo szybsze, że w krótkim czasie policjanci mogą przebadać znacznie więcej osób. Sprzęt ten przede wszystkim podniesie poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Włodarz miasta przekazał profesjonalne latarki, które będą wykorzystane w codziennej służbie. Znajdą zastosowanie podczas kierowania ruchem, przy zatrzymywaniu pojazdów do kontroli oraz na miejscu rożnego rodzaju zdarzeń.

Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy. Z pewnością te urządzenia będą pomocne w codziennej służbie.