Mili goście w komendzie

zdjęcie: Mili goście w komendzie / fot. KPP w Golubiu-Dobrzyniu
fot. KPP w Golubiu-Dobrzyniu
Uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu odwiedzili policjantów z Golubia-Dobrzynia. Dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się pracy mundurowych i dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu gościli uczniów z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Dzieci w trakcie zwiedzania zajrzały na stanowisko kierowania, gdzie dyżurny policji przyjmował zgłoszenia i dysponował podległymi patrolami. Dzielnicowy wytłumaczył, kiedy należy korzystać z numeru alarmowego oraz powiedział o konsekwencjach jakie może ponieść osoba, która zgłasza niepotwierdzoną interwencję.

Głównym, ale nie jedynym tematem spotkania było bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Dzielnicowy asp. szt. Dariusz Krzemiński tłumaczył dzieciom jak należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, poruszać się po drodze i jak unikać na niej zagrożeń. Uczniowie potwierdzili, że gdy noszą na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczne na drodze, a tym samym bardziej bezpieczne. W trakcie wycieczki była również prezentacja radiowozów oraz umundurowania policyjnego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Golub-Dobrzyń
16.7°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:31
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Golubiu