7 grudzień 2012

Park Przemysłowy nabiera realnych kształtów. Potrzebne dofinansowanie

zdjęcie: Park Przemysłowy nabiera realnych kształtów. Potrzebne dofinansowanie / Fot. archiwum
Fot. archiwum
Klamka zapadła. W Urzędzie Miasta podpisano porozumienie w sprawie Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
Nasze miasto doczeka się Parku Przemysłowo-Technologicznego z prawdziwego zdarzenia. Jak informuje Ratusz, wójt gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz i burmistrz Golubia-Dobrzynia Roman Tasarz złożyli już podpisy na porozumieniu dotyczącym realizacji inwestycji.

Co ciekawe projekt ma powstać na obszarze blisko szesnastu hektarów. Golubsko-Dobrzyński Park Przemysłowo-Technologiczny stanie na terenach zajmowanych przez miasto oraz w mniejszej części w sąsiednich Wrockach (Gmina Golub-Dobrzyń, około 6 hektarów).

Warto dodać, że samorządy mają nadzieję na dofinansowanie inwestycji. Lwią część, bo aż 85%  na przygotowanie niezbędnej dokumentacji miałaby dołożyć Unia Europejska.