Cyfrowa telewizja, wyłączenie sygnału analogowego

zdjęcie: Cyfrowa telewizja, wyłączenie sygnału analogowego / Cyfrowa telewizja w Bydgoszczy
Cyfrowa telewizja w Bydgoszczy
Mieszkańcy Kujaw i Pomorza od 20 maja będą mogli cieszyć się cyfrową jakością telewizji w naszym regionie. Symbolicznie sygnał zostanie wyłączony o godz. 6.00 w bydgoskiej siedzibie TVP Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski i Tomasz Pietraszak - Dyrektor TVP Bydgoszcz. Podczas spotkania obecny będzie również Mirosław Kawecki - dyrektor Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Bydgoszczy.

TVP Bydgoszcz będzie emitować program przez naziemne nadajniki cyfrowe. Dla widzów oznacza to poprawę sygnału obrazu i dźwięku oraz możliwość odbioru kanałów w wyższej rozdzielczości HD.

- Poszerzy się również oferta programowa, każdy widz w regionie będzie mógł odbierać aż 18 kanałów. Nowa technologia pozwoli dotrzeć nawet do miejscowości, w których odbiór do tej pory nie był możliwy. (W tych miejscowościach, gdzie ewentualnie wystąpią problemy z odbiorem sygnału, będzie uruchamiany sygnał z tzw. nadajników doświetlających. Na teren naszego województwa skierowana zostanie wiązka sygnału z nadajników z sąsiadujących województw. Tak żeby nowa, cyfrowa jakość dotarła wszędzie.) - mówią przedstawiciele TVP.

Cyfryzacja następuje w Polsce etapami, dlatego tak ważne jest żeby pamiętać o niezbędnym sprzęcie.