kategoria: Kraj
1 czerwiec 2024

Pożar w jednej z fabryk w Świeciu opanowany

zdjęcie: Pożar w jednej z fabryk w Świeciu opanowany / fot. PAP
fot. PAP
Pożar w jednej z fabryk w Świeciu (Kujawsko-Pomorskie) został opanowany. Rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska poinformowała PAP, że nikomu nic się nie stało.
REKLAMA

Pożar wybuchł w sobotę późnym popołudniem w jednym z przedsiębiorstw przemysłowych. Paliły się zrębki sosnowe na taśmociągu.

"Pożar został już opanowany. Na miejscu w kulminacyjnym momencie było 12 zastępów straży - zakładowa straż, państwowa i ochotnicza. Część zastępów została już odesłana. Strażacy jeszcze tam pracują, gdyż teren wymaga dokładnego nadzoru i sprawdzenia" - poinformowała Jarocka-Krzemkowska.

Dodała, że nikomu nic się nie stało. Nad miastem i okolicznymi miejscowościami unosił się ciemny dym. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ sdd/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Golub-Dobrzyń
13.2°C
wschód słońca: 04:16
zachód słońca: 21:11
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Golubiu

kiedy
2024-07-05 18:00
miejsce
Zamek Golubski, Golub-Dobrzyń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-06 11:00
miejsce
Zamek Golubski, Golub-Dobrzyń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-07 11:00
miejsce
Zamek Golubski, Golub-Dobrzyń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-26 19:00
miejsce
Dom Kultury, Golub-Dobrzyń,...
wstęp biletowany